Dotknem se neexistujícího?

28. března 2015 v 13:02 | CL |  Téma týdne
Ahoj, drahý čtenáři! Dnes se budu věnovat tématu týdne a to hned s návazností na virtuální realitu.


Krátký úvod řekl vše důležité. Poslední dobou světem hýbe myšlenka virtuální reality. Před několika lety to byla jen sci-fi myšlenka založená na několika hypotézách, ale dnes již víme, že vytvořit něco "nereálného" v "reálném" světě LZE. Tím vlastně nastavujeme novou laťku, stíráme hranice a dáváme práci filozofům.
Nedávno se na internetu objevily produkty jako: Ocuslus rift, Project Morpheus, HTC Vive, Google glass, nebo CardBoard. Trh je těmito produkty doslova přeplněn a přehdhání se v použítí. Je těžké říci, který produkt se v budoucnosti uchytí a pronikne k mnoha uživatelům, ale bezpochyby ze nyní říci, že vyhrává Oculus Rift. (Byl rovněž první.) - tady je jeden porovnávací článek. Pro ne-angličtináře použijte google překladač. (ZDE)

Chtěl bych ještě poukázat na Cardobard, což je v současnosti "nejlevnější" varianta virtuální reality. Uvozovky přidávám proto, že abys, milý čtenáři, jej mohl použít, potřebuješ jeden z nejnovějších mobilů. (Docela velký mobil s androidem.)

Pokud máš, tak ti následně stačí necelá 100,- pro pořízení této nešikovné krabičky. Mám ji už od půlky vánoc objednanou z číny. Došla za necelý týden! (Což na mé objednávání z Číny je poměrně dlouhá doba. Stalo se mi, že produkt došel na poštu za dva dny.) Kažopádně jak to funguje?

Krabičku si z kartónu sožíte dle čísel na ní uvedených. Žádná věda, jen je to pro lidi co krabičku vidí prvně docela opruz. Dále nesmíte zpomenout při skládání na vložení čoček. (<_<) Jsem blbec. Dále už jen řidáte magnet, zafixlujete suchým zipem a přidáte mobil. Za tento recept by se nestyděl ani Polreich!
Na mobilu musíte mít staženou jednu z četných (zdarma) aplikací, které naleznete na Appstorku. (dnes známý jako Google Play.) Mno a hotovo! Lze se prohánět vesmírem, koukat na filmy atd... A na co ten magnet? Vysvětlím jednoduše: Kompas + tlačítko "enter" při pohybu magnetu.
NEvýhody to samozřejmě skýtá a to rovnou v samotném užívání. Mobil musí být přesně na čáru s vnitřkem krabičky, tak aby červená svislá přímka nebyla vidět. Při pohybu s hlavou se častokrát stane, že mobil vyjede. Musím ovšem uznat, že s kvalitním mobilem je to dobrá investice.Zpět k tématu virtuální reality! Pokud dokážeme vytvořit druhou realitu, tedy tu virtuální ve skutečné a dokážou se prolnout. Mluvíme pořád o virtuální? Chci řící, že pokud se dotkneme virtuální mazlíčka a ten reaguje, je nereálný? A to jsou jen první otázky, které pokládá tento pokrok. Uzavíráme se do jiného světa? Myslím si, že pokrok nás víc a víc globalizuje, že se nakonec opravdu zavřeme ve světě, který začne být stejně reálný jako ten strom venku. Nemohu říct, zda-li je to špatně, nebo dobře, ale zde by měla začínat naše opatrnost.
Okrajově mohu tento pokrok přirovnat k vzniku mobilů: Je to skvělý prostředek, vlastní ho každý, ale ve zkratce: Frekvence na které se naladil a které vysílá jsou dle mnohých po delší době vystavení liského organismu, škodlivé. Rada na závěr? Nespěte s mobily. (Odzkoušeno a nevím proč, ale od té doby se mi spí mnohem lépe.)Co ty drahý čtenáři, myslíš o budoucnosti virtuální reality? Stotožnuješ se s touto technologii, nebo jseš proti? + Proč? ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Illumináti Illumináti | Web | 28. března 2015 v 14:11 | Reagovat

such realita
                    wow
      very virtuální
               so technika

                                            8-)  8-)  8-)

2 Ainowa Ainowa | Web | 28. března 2015 v 18:14 | Reagovat

Technika je vážně fascinující, ale virtuální realita pouze dá vesmírům a světům v naší hlavě trochu reálnější obrysy.
Jsou věci, který nemůžou bejt jenom špatný nebo jenom dobrý - třeba mobily, jak píšeš. Takže kdo ví, třeba se brzo stane takováhle hračička nezbytnou součástí života nás všech :)
A musím přiznat, že Cardboard vypadá na opravdu pozoruhodnou věc ^^

3 womm womm | E-mail | Web | 28. března 2015 v 23:49 | Reagovat

Je fascinujúce ako rýchlo technika napreduje, ale virtuálna realita sa mi až tak nepáči. Mám pocit, že umožní ľuďom až príliš sa odpútať od reálneho života, čo je podľa mňa dosť negatívne.

4 Crimson Lotus Crimson Lotus | E-mail | 31. března 2015 v 8:28 | Reagovat

[2]: Pozoruhodná... Původně jsem se nad tím docela solidně zasmál, pač tohle je fakt nejspíše kartón z obalu na pizzu. Každopádně, vše funguje jak má. Zjišťuji ovšem, že na dlouhé koukání to fakt není. :/ Každopádně děkuji za komentář! ^_^

[3]: Rozhodně mohu jen souhlasit. Především kvůli vlivu na mladší generace. My bychom se ještě dokázali tak "Nějak" udržet, ale naše děti by to mohly považovat za zcela normální věc. Zkrátka chce to opatrnost. Mimochodem co třeba tahle verze: Virtuální realita v reálném světě. (Tzn. Imaginární štěňátko, když si nasadíš brejle.) :-? To už by zas tak zlé býti nemuselo, ne? :-) Btw. Rovněž děkuji za komentář!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama