Recyklovatelný papír, nová technologie?

4. prosince 2014 v 21:57 | CL |  Objevy
Známe to všichni. Ničení lesů za účelem výroby papíru pro milióny lidí. Ale co když dokážeme papír nahradit i jinak?Papír sám o sobě je vynálezem z Číny. Jeho uplatnění je skutečně obrovské, ale i přesto je používám převážně stále pro psaní. Většina informací se i nadále píše do materiální podoby. Spotřeba je více než jen "velká" a to v oblasti školství a jakéhokoliv pracovního poměru. (Každý zaměstnanec, firma, společnost...)

Ale co takhle najít papír, který je odolný vůči vodě, teplu a lze jej i několikrát přepisovat? NENÍ TO DNES JIŽ PROBLÉM!
Chemici z Califonské university vytvořili přepisovatelný papír na který se píše v redoxových barvách pomocí ultrafialového záření. Lze jej údajně přepsat 20x a to bez risku ztráty barvy, kontrastu, nebo rozlišení.
Smazání textu z papíru se provádí za vysoké teploty(150° Celsia). Materiál je buď sklo, nebo plastická hmota a prodává se ve třech základních barvách. (Červená, zelená, modrá)Dle mého se jedná o jeden z mnoha revolučních kroků. Tento papír se bude časem utčitě používat častěji, stejně tak jako se chytly laeserové tiskárny. Je to pokrok, čisté prostředí i technologie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jak se vám splácanina jevila?

Poučná
Vtipná
O ničem
Mám hlad!

Komentáře

1 ♦Reina♦ ♦Reina♦ | Web | 15. prosince 2014 v 14:53 | Reagovat

Whoa, ještě jsem neslyšela o existenci něčeho tak skvělého.
Stačí jen doufat, že se to začne co nejrychleji rozšiřovat. >w<
Bez tebe bych o tom snad ani nevěděla, takže arigatou. ^^
Hned si o tom jdu někam pohledat více informací~

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama