Prosinec 2014

HNYear!

31. prosince 2014 v 23:59 | CL |  Články
Zdravím tě drahý čtenáři a pro tentokrát i v tuto jedinečnou dobu! Jedinečnou? Nenech se uvést do omylu. Tento článek píšu nejen kvůli novému roku (kčemuž se ještě dostaneme), ale spíše kvůli obdobnému tématu. Je konec roku a měl bych popřát Vám všechno nejlepší do nového roku, ale než se ktomu dostanu- Dovolte mi pár slůvek.

Ať jsi zrovna vstal, nebo si tento článek čteš se zpožděním několika dní... (bla, bla, bla! Autor tento článek publikuje minutu před koncem Českého roku 2014. Nerozhodný) Chtěl bych zkrátka upozornit, že neexistuje žíjící člověk co by si neužíval každou sekundu svého života. Jsou ovšem lidé, kteří tvrdí něco jako: "Žijte každou chvilku svého života, jinak žijete zbytečně!" - Jsou to hlouposti, které jsou časté jen protože říkají to co by většina slyšet chtěla. Spousta lidí se přidá na stranu těch co žijí pořád "na plno" a pak se vnitru cítí být někým více.
Pokud je rok 2014 pro mne něčím významným, tak je to právě ve zmíněném příkladu. Naučil jsem se jednoduchou věc a to, že čas pro nás všechny plyne stejně. Naučil jsem se nedívat na věci negativně, skepticky a neustále nedůvěřivě. Pro mne byl rok 2014 přínosný, ale nechtěl bych ho zažít znova, tak jako roky před ním. Takže... Rok je jen další datum, jen další den. Je to hodina a minuta. A přesto to má své kouzlo. Je to něco co lidi spojuje, co říká: "Slavme! Radujme se a za 365 dní v lepším a znova!". Přichází chvíle velkých předsevzetí. Proč? Koneckonců každý den si takové předsevzetí můžeme dát, ale jedno bych i přesto měl. V roce 2015 budu dělat vše pro to, abych si ho chtěl aspoň ještě jednou prožít. A teď ke slíbenému přání do nového roku:

Přeji naprosto každému čtenáři, ano přesně Tobě! Ať se ti daří v roce 2015 přiblížit ke svým snům, cílům a tajným přáním. Nechť úsměv doprovází každou chvilku tvého života a pamatuj, že špatné věci jsou předzvěstí mnohem lepších okamžiků!

Dhelp #1

30. prosince 2014 v 14:32 | CL |  Vývojářský deníček
Zdravím tě drahý čtenáři,
Dnes se zaměřím na program se kterým si už druhým týdnem lámu hlavu. Jedná se o pomůcku, která vývojářům v IDE Windows (častokrát využívanou pro naprogramování různých věciček,sračiček, blikátek) usnadní práci. Jak? Vygeneruje tolik potřebný kód třeba u displeje a tak se programátor nemusí zaobírat jeho rozložením. Ono vypisovat kód v binární soustavě je docela opruz, pokud každý displej funguje jinak. Program by měl spíše pomáhat na naší škole k jednoduchému vysvětlení principu těchto programovatelných jednotek. Takže program bude obsahovat i interaktivní obvod, ale vše až časem. Nyní jsem ve verzi 0.3., kde je zprovozněn jednoduchý generátor binárního kódu pro segmenťák. Co se týče grafického vzhledu, ten je jen předběžný, ale každý tip dobrý! Co se týče lokalizace, jsem na plném začátku, takže při posledním přepisování programu jsem se vykašlal na překlad.

Proč o tom vlastně píšu? Rád bych si vyslechl rady, tipy a postřehy Vás. Koneckonců jde o přehlednost. V současné době lze vygenerovat pouze dva jednoduché kódy. Grafický kabátek jsem se rozhodl nechat na jemně futuristickém tématu. Jde jen o usnadnění práce a popřípadě třeba vysvětlení funkce zařízení.


Přikládám nějaké to foto z verze 0.3. a její shrnutí:
Současná verze programu.


Starší verze programu.


Vyobrazení v praxi.

- Grafický kabátek
- Dva typy displejů
- Základ pro další lokalizaci
-Možnost vlastního výběru segmentů


 

Rozumkonzumový #11

24. prosince 2014 v 10:22 | CL |  Rozumové konzumy
Zdravím tě drahý čtenáři. Spíše náhodný, že?

Po dlouhátanské době píšu zase. Odpustím si kecy o tom jak se mi strašně nechce a tak podobně. Do téhle doby se taky událo spoustu věcí a nutno se zmínit aspoň o jedné znich. Je to vcelku nová informace. Rozuměj tak nová, že ti ji předávám z první ruky!

Recyklovatelný papír, nová technologie?

4. prosince 2014 v 21:57 | CL |  Objevy
Známe to všichni. Ničení lesů za účelem výroby papíru pro milióny lidí. Ale co když dokážeme papír nahradit i jinak?