Mírně zataženo

2. listopadu 2014 v 9:59 | CL |  Téma týdne
Už jsme se stím určitě ve velké většině setkali. O čem mluvím? O něčem co nám neumožňuje vidět něco "víc".Začnu kraťoučkým příběhem o jedné dívce, která žila v představách, že když bude poslouchat dostane to co chce. Naučila se jednoduchá pravidla a to mlčet a držet krok. Tato pravidla ji zaručila, že bude naprosto úspěšná vtom co dělá. Bude respektována a její slovo bude bráno vážně. Byla excelující studentkou, která přeskočila celý ročník. Podřídila se pravidlům.
Časem jí ovšem se stoupajícím vzděláním docházelo, že když bude mlčet, nikdy nedosáhne ničeho co se zdá být nedosáhnutelného. Lidé totiž mají hezkou vlasnost a to snahu objevovat neobjevené. Ovšem, když se rozhodla odejít ze své role, byla popuzena svým okolím a shozena na temné dno společnosti. Kdysi vzorná a nadějná, dnes zničená... Ale se svým novým snem něčeho dosáhnout.

Nechci samozřejmě tímto říci, že když se člověk drží pravidel, tak je to špatně. Skutečnou pointou(chcete-li poentou) je poukázat na nesmyslnost diskriminace lidí s velkými sny. Častokrát se totiž tito lidé nepodřizují zažitým standartům a jsou označeni za divné, nebo blázny. Jenže právě Oni jsou schopní shodit mlhu života. Jsou schopní vidět kousek dál a kdo ví, třeba se jednou takoví lidé zařadí mezi legendární snílky. Byla tu žárovka, internet, mapy, relativita...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jak se vám splácanina jevila?

Poučná
Vtipná
O ničem
Mám hlad!

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 2. listopadu 2014 v 12:01 | Reagovat

Maximálně pravdivý. Skvělej článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama