Zkušenost nás učí

1. června 2014 v 11:42 | CL |  Story
Zkušenost nás mnohdy učí. Někdy i úsměvně. Přesně o tomhle chci dnes psát!Byl krásný den, zrovna si jdu z brigády a potkám kámoše. Byli jsme domluvení, že si dáme sraz a domluvíme se na projektu. Jak už to tak bývá, mnohdy trávíme nad tím spoustu času. Dříve k podpoření vnímání a vůbec jakési práci jsem používal stimulanty ve formě coffeinu. Jasně, kafe v devět večer není nejzdravější, ale pomáhá to... Kafe ovšem má jen krátkodobý účinek. Proto jsem se začal zajímat o různe náhrady. Někteří mi říkali, že tráva a podobné drogy pomáhají. Tomu jsem nevěřil, ačkoli je otomto tématu nepřeberné množství studií.
Hledal jsem tedy něco, na čem se nemohu stát závislý a zároveň to má dostatečný účinek. Pátráni mne dovedlo k Teinu. Tedy jakéhosi coffeinu v čajích. Má tu vlastnost, že mnohdy trvá déle než se vstřebá, ale délka trvání je nesrvnatelně delší. Nejvíce uváděný čaj byl z bylinky Maté. Musím uznat, že chuťově je dobré a funkčně ještě lepší! Jedinou nevýhodou je délka přípravy. Musíte ho správně časově louhovat a pro správné využití i několikrát přelévat. (Jestli jste někdy viděli čajové obřady, tak nějak takhle to vypadá)

Určitě mi pomohl k nespavosti, jeho účinek není (aspoň vmém případě tak jako u kafe) budící, ale udrží vás vzhůru. Prostě vám nedovolí usnout. Délka trvání se odvíjí na tom kolik vypijete, jak dlouho louhujete a jak moc tomu věříte. Po měsíci poměrně častého užívání jsem zjistil, že se délka účinku sice snižuje, ale pořád se pohybuji kolem šesti hodin. Což je dle mého úžasné, protože bylina není škodlivá a funguje! Díky tomuto jsem přišel i na spousty dalších vývarů čajů a trochu více jsem se sblížil s alternativní medicínou. (čaj momentálně užívám přes 6 měsíců, jen si musíte dát pozor na zuby. Rády se zbarví do žluta!)


Úsměvná historka nakonec. Když jsem tedy šel s kamarádem a vytáhl z
batohu pytlík čaje. (Viz. Obrázek) Udiveně se na mne podíval a zeptal se: "Tráva?". Nemohl jsem odolat a jen s úsměvem přikývl. O pár okamžiku později nás zarazil hlas. Vycházel zpoza naší dvojčky. Městská Policie! Takže prokazování totožnosti a patnácti minutové vysvětlování co je to Maté, že se to nekouří a nesmrdí jako tráva... Prostě peklo! :D Nakonec nás tedy nechali jít a já si vzal poučení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Reina Reina | Web | 2. června 2014 v 17:25 | Reagovat

Zajímavý ^^ K tomu poslednímu odstavci... Nechtěla bych xD Úplně si vás dokážu představit. :D Jednou se mi stalo něco podobného, policisté jsou prostě trolleři :D

2 Crimson Lotus Crimson Lotus | E-mail | 2. června 2014 v 17:44 | Reagovat

[1]: Odvádějí skvělou práci, jen kdyby byla vidět... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama