Nechám to na zítra...

9. května 2014 v 9:49 | CL |  Články
Jasně, kolik lidí si tohle už řeklo? Ovšem, kde je zakopaný pes?


Mám času dost, to se zvládne. Zítra je taky den. Udělám to ráno před školou. Zvládnu to během přestávky...
Ruku na srdce, kdo si tohle už snad milionkrát řekl? Odkládání je naprosto normální věcí, pokud tedy normálnost považujeme jako definici toho, co dělá většina. Popravdě na odkládání není nic dobrého. Jak tomu předejít? Co je to motivace a jak si jí navodit? - Obsah tohoto článku (^_^).

1. Příprava
Podstatná část každého úkonu. Chceme něco udělat příští týden? Máme domácí úkol? Nejlepší je ho udělat hned, ovšem pokud doslovně nemáme čas, měli bychom se na tento úkon řádně připravit. Máme úkol do matiky? Při jízdě busem se koukněte na vzorečky. Nebo na mobilu místo FB si raději pročtěte google na vaše téma. Chceme uklidit? Není nic lepšího, než si pozvat náštěvu na odpoledne! (Práce bude rázem během hodinky dopoledne hotová...)

2. Motivace
Zásadní věc u každého znás. Bez motivace to prostě nejde. Motivace nás podpoří vtom co děláme tím nejlepším způsobem. U mne samotného to byl zprvu tlak ze strany rodičů, ale ten časem opadl. Což se značně podepsalo na mých činech (pokud nějaké vůbec byly). Později přišla dlouhodobějš motivace a to vidina do života. Něco čeho chcu dosáhnout za každou cenu. Cena jsou činy a cíl je motivací. Ovšem každodenní úkony jsou něco naprosto jiného. Máte výsát? Tak to vám asi vidina do života moc nepomůže. Takže jsem hledal vsobě důvod toho, proč to dělat. Protože musím? Taky dobrá motivace, ale někdo vám to musí podpořit, třeba rodiče. (Opět nic -_-) A voalá přišlo něco naprosto nečekaného, hudba! Jeden ze skvělých motivačních prostředků. U hudby jde čas rychle, to co děláte prostě děláte a poslocuháte novej track v mp3 podobě. No a posledním docela výrazným motivačním prvkem jsou přátelé a více, než jen přátelé. Jop, je to tak. Podobný případ jsem už uvedl v bodě 1., takže se zaměřím na "více, než jen přátelé". Je to velmi snadný vzorec. Jednoduše je lidské se snažit před drahou polovičkou vyšvihnout vtom nejlepším světle co to jenom jde. Tak se prostě snažíte, ať děláte co děláte. (Puberťácké srdce poskočí radostí, nad dvojsmyslem... :3)
Když víte, že máte někam jít, tak to zařídíte. Upřímně, kdo by koupil lístky do kina jen tak, bez motivace? Kdo by někomu pochválil zad... Oblečení, jen tak? Kdo by se snažil být happy, jen aby potěšil někoho? Ten kdo má motivaci toto dělat!

3. Konkretní tipy
Jop, teď přišla asi ta nejzajmavější část článku:
- Motivační slogany, citáty a tak podobně. Vyvěste si je nad postel, na skříń, nebo na pouzdro. Opravdu pomáhají!
- Najděte si cíl s více lidmi, nebo i jedním člověkem. Ve dvou to jde vždy lépe!
- Konkretní cíl v životě, plány do budoucna.
- Nepříliš vzdálené cíle, takové stupně v dlouhodobém plánu.
- Diář, WTD deníček(What to do diary), TODOIST = Skvělá věc, mohu jen doporučit.
- Hudba, filmy.
- Hledejte úspěchy ve svém konání, lepší motivace snad asi ani není. (1. v žebříčku)
- Sázka se sourozencem. Prostě se vyhecovat.
- Nekoukat na užitečnost, ale prospěch pro sebe.


To bude asi vše, více věcí mne momentálně nenapadne.
Pokud tě milý náhodný čtenáři článek zaujal, poprosím o jeho okomentování, ať vím jestli má cenu se o takových věcech rozepisovat. Díky ti a pokud máš dnes volno, tak užívej jak se jen dá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 without-problem without-problem | Web | 1. června 2014 v 2:59 | Reagovat

Ano! Ano! Souhlasím. Trošku mi to připomíná jeden článek, který jsem napsala kdysi dávno...http://without-problem.blog.cz/1209/never-give-up-unless-things-get-hard  jen tak okrajově. :-D
Tenhle blog a jeho myšlenky se mi líbí! Budu si muset hodit link do menu, abych ho našla i příště :-)

2 Crimson Lotus Crimson Lotus | E-mail | 1. června 2014 v 8:23 | Reagovat

Wau! :O Moc mne těší, že se ti blog a jeho články líbí. Přečetl jsem tvůj odkaz a asi patnáct minut si nahazoval čelist. :D Opravdu skvělý článek a určitě si zavedu v menu "oblíbené"- Protože je to skvělý nápad, díky :D
Popravdě netuším na jaký komentář odpovědět, tak zkusím při jednom tento :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama