Květen 2014

Černá ovce, bílý svět!

31. května 2014 v 19:30 | CL |  Téma týdne
Ahoj, milý čtenáři!

Tlak a demotivace

26. května 2014 v 21:02 | CL |  Články
Ahoj,

Dneska se rozepíšu o svém pohledu na samotnou práci a tlak kní. Jak všichni víme, práce je činnost za kterou dostáváme peníze a to je pro nás jednou z hlavních motivací vůbec něco dělat. Jasně, hodně lidí dělá to co je baví (ironie), ale když už tak se stane něco velmi obvyklé. Symdrom vyhoření...
Všechno vám vychází, vše funguje a své vlastní práce si ceníte a snažíte se to zlepšit. A pak příjde chytrolín a celou vaší práci shodí a říká vám co máte a nemáte dělat. Že máte chodit v tolik a tolik a vůbec, všechno děláte špatně! Co se pak stane? A) Demotivace B) Snaživost a počase vyhoření. Byl jsem svědkem obou verzí konců a to nejen u sebe. Donutilo mne to zhodnotit celkový pohled na tuto věc. Kdo je ve vině? Ten kdo pracuje tak jak by nejspíše dle systému neměl, nebo ten kdo striktně dodržuje systém? Nutno říct, že člověk si může zvolit svou profesi! (a né že né! Jenom se musí chtít, není to lehké, ale jde to!)
Teď si možná nahodilý čtenář řekne, že nevím o čem mluvím, nikdy jsem si nečichl k práci etc... etc... Mohu říct, že pracuji od 15 let, střídám své brigády zhruba po třech měsících a už mám něco naspořeno i přes skutečnosti o poklesu volného času na bod mrazu. Proč to dělám? Protože mám cíl a ten je mou motivací, stejně tak jako by měl být motivací i druhých lidí. Proto nemám rád, když při rozhovoru s člověkem se dovím, že nenávidí svojí práci. Tak ať ji nedělá a najde si něco co by ho bavilo. Jo, mne se to snadno řekně... Tady je bod zlomu. Následuje obhajoba ve stylu: "z čeho budu žít?", "Na to už je pozdě..." A tak dále. Toto je naprostá demotivace lidí, vyhoření na základě předsudků, lenosti, nebo zkušeností. Jenže, co stím?
Řešení je vlastně docela jednoduché, netolerovat kecy podobného ražení. Nakopnout tyto lidi správným směrem... Nesnažit se je měnit, ale být pro ně vzory a inspirovat je.
Co myslíte, je tato myšlenka reálná? Co vaše zkušenosti s demotivací a vyhořením?

Zrdcadlo, pověz kdo je nejstrašnější?

25. května 2014 v 10:52 | CL
Povím vám jeden příběh.

Pět let, aneb mládí!

16. května 2014 v 20:19 | CL |  Téma týdne
Zdravím!
Dneska to bude článek na téma "Když mi bylo pět", doufám, že se bude líbit... Smějící se

Zápis #2

11. května 2014 v 10:59 | CL |  Rozumové konzumy
Fáááj, musel jsem se nějak rozesmát, než jsem začal psát. Od posledního zápisu se vše podělává kolosálním způsobem.

Nechám to na zítra...

9. května 2014 v 9:49 | CL |  Články
Jasně, kolik lidí si tohle už řeklo? Ovšem, kde je zakopaný pes?

Styl, aneb můj pohled na věc

8. května 2014 v 12:08 | CL |  Téma týdne
Aloha, náhodný čtenáři!
Tento týden je tématem "Styl"... Fajn, jdem se nervnout!


Styl, okamžitě se mi zjeví slovo Swag. Názor na tohle mám vcelku jednoduchý a ten vám vysvětlím v následujících řádcích.
Osobně zaujímám postoj, že nějaký styl existuje jen pro definování podoby, obsahu nikoli samotné hodnoty. Moc lidí to ovšem vnímá trochu jinak. A když píšu trochu, myslím fakt hóóódně jinak. Styl je pro mne něco jako bod v grafu.


Zápis #1

8. května 2014 v 10:54 | CL |  Rozumové konzumy
Ahoj,
Tak po strašně dlouhé době se opět rozepíšu a snad tentokrát pravidelněji. Vlastně mi psaní kazila nulová motivace, škola a ... Mno je jaro, tak co si budeme povídat (^_^). Co se vlastně událo náhodný čtenáři?
Krom uzavírání známek a připojené absolutní nasran*stí. Né fakt, člověk se snaží, kvůli učivu povečerech nespí a stejně to napíše na 4 (karma?) a je ještě rád... Fajn, následně, ačkoli jsem maturiťák, musím na povinou praxi. To znamená dva týdny v květnu místo školy. Praxi nám nikdo nezaplatí a bez ní člověk neprojde do dalšího ročníku. (BULLSHIT)
Nemám nic proti faktu, že tu praxi potřebuji, ale dá se to udělat i jinak, když pomalu ani nehledí co je to za praxi. Třeba obsluha benzínky má k integráčům hóóódně blízko. (Sweet Irony)

Mno co se tady budu nervovat. Nakonec ty dny nebyly nejhorší, třeba proto, že jsem potkal úžasnou osobu ...
... Rozhodně je motivací se dál snažit i po spoustě neúspěchů, jak ve škole, tak v práci, nebo v soukromém životě.

Tak, trochu jsem to shrnul, ale aby ten článek byl aspoň trochu zajímavý... Připojíme naštvanost nad nějakým tématem! Ano, poslední dobou se omývá pořád dokola "Bartošová". Jasně, zasmál jsem se, ale díky komu? Díky lidem v bulváru, kteří si jí neustále všímali, proto lidi štvala. Byla snad na každé stránce a v TV. No a teď, když je pod drnem? Díky bulváru a dvou naprosto vypatlaným šaškům, si lidi vymýšlejí vtipy. Miluju černý humor, ale kněmu patří i nadsázka! Sakra, když pak slyším lidi, jak říkají o této paní jen ty nejhorší věci. Chce se mi jít znich zvracet. Kamenem by měli hodit po bulváru, Macurovi, nebo Rych... Vlastně to jméno radši ani nenapíšu.
Byl bych neskonale vděčný kdyby lidi přestali soudit druhé jen na základně nějakého pitomého článku, reportáže, nebo slov těch dvou ... To co předvádí je jen pitomé divadélko. Bartošová byla svého času úspěšná a tak si jí lidé, co ví, budou i pamatovat. Ale to neznaméná, že mi ty vtipy nepřišly jako fajn perličky! :3 (Jó, budu se smažit v pekle!)